top of page
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram

Meta Quest 3

Tehniskie parametri

Procesors: Snapdragon XR2 Gen 2 Atmiņa: 128gb vai 512gb

MR: 2 RGB priekējās kameras

RAM: 8gb Svars: 515 gr. Izšķirtspēja: 2064x2208 pixeļi uz katru aci

FOW: 110 Lēcas: Pancake lens Baterijas darbības ilgums: Vidēji 2.4 st.

Baterijas uzlādes laiks: 2.3 st.

Aptuvenā cena: 550 eiro (128gb versija - Amazon)


Pirmie iespaidi

Oculus Quest 3, jeb tagad “Meta Quest 3” virtuālās realitātes brilles ir noteikti liels solis uz priekšu VR tehnikas attīstības jomā. Procesora jaudas, attēla izšķirtspējas un atmiņas “RAM” palielinājums noteikti padara šīs stand-alone VR brillēs par šobrīd labāko izvēli ja esi iesācējs un vēlies ielekt VR pasaules spēlēs. Tomēr, ja tev jau ir Meta Quest 2, tad vēl neesam pārliecināti vai ir vērts investēt finanses, lai to nomainītu pret Quest 3. Protams, uzlabojumi ir noteikti redzami, bet vai viņi ir tik lieli un tā vērti? Uz šādu jautājumu mēs vēl nespējam atbildēt un Quest 2 nomaiņai pret Quest 3 būtu ļoti jāapsver Jūsu financiālais stāvoklis.


Attēla kvalitāte Meta Quest 3 attēla kvalitāti jau varētu gandrīz pielīdzināt tai, ko sniedz HP Riverb G2 V2 virtuālās realitātes PC-ONLY brilles. Ļoti liela atšķirība salīdzinot ar Quest 3 ir tieši izšķirtspēja objektiem kuri atrodās tālumā. Pateicoties palielinātai izšķirtspējai, arī tekstu lasīšana ir kļuvusi daudz patīkamāka, līdz ar to funkcijas kurās šīs VR brillēs vari izmantot kā darbavirsmu savienojumā ar datoru paliek ar vien realistiskākas un pieņemamākas.


Lielākais pārsteigums Mūs visvairāk pāsteidza jaunā MR tehnoloģija, kura spēj apvienot virtuālo realitāti ar paplašināto realitāti “AR”. Briļļu priekšā divas izvietotās kameras spēja ļoti labi pārraidīt īstās dzīvas attēlu pat slikti apgaismotās telpās. AR funkcijas 3D elementu integrēšana īstajā vidē strādāja nevainojami. Izmēģinājām Quest 3 bezmaksas pievienoto AR spēli, un teiksim godīgi, tā mūs patiešām pārsteidza un aizrāva. Tagad spēļu izstrādātājiem būs jāpacenšās, lai izveidotu plašu un aizraujošu spēļu kontentu, kuras varēs izmantot Quest 3 sniegto MR tehnoloģijas iespēju.

MR integrācija ar VR

Galvas stiprinājums

Tieši tā pat kā Quest 2, oriģinālais galvas stiprinājums mūsuprāt nav lietojams. Pēc vien 10 minūšu spēlēšanas, pieres rajonā parādās liels saspringums. Līdz ar to noteikti pie Meta Quest 3 iegādes iesakām uzreiz iegādāties citu ražotāju galvas stiprinājumu, kā piemēram varam rekomendēd Bobo VR variantus, jo priekš Quest 2 tie derēja perfekti.

VR head strap

Pankūkas lēcas Iespējams viens no labākajiem uzlabojumiem salīdzinot ar Quest 2, ir tieši jauno tehnoloģiju lēcas. Šī pati tehnoloģija tiek izmantota Oculus PRO vr brillēm, kuras maksā krietni vairāk. Ar iepriekšējās versijas brillēm, bieži sanāca, ka lielotāji sūdzās par miglainu attēlu, ko vairēja atrisināt ar vienkāršu briļļu kustināšanu uz augšu, vai leju līdz brīdim kad acu skatu punkts perfekti sakrīt ar lēcu novietojumu. Jaunās lēcas nodrošina ne tikai lielāku skata leņķi, bet to ka lielotājam būs daudz vienkāršāk atrast to perfekto acu un lēcu skata punktu perfektai attēla kvalitātei.


Quest 3 pret Quest 2 biezums

Kopsavilkums Ja tev jau pieder Quest 2 virtuālās realitātes brilles un tev neinteresē MR spēles, tad neuzskatam, ka esošās izmaiņas ir tik lielas un vērtas 550 eiro. Tomēr ja meklē savas pirmās VR brilles, tad uz šo brīdi iespējams nav labākas izvēles par Meta Quest 3. Tās tev perfekti derēs ja vēlies spēlēt tikai Meta Quest platformu spēles, vai arī datorspēles ar Link vadu savienojumu.


Comments


bottom of page