top of page
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • Facebook
  • Instagram

Playstation 5 un jaunās virtuālās realitātes brilles Sony VR2! GT7 SIM Racing potenciāls!

Ņemot vērā lielo pozitīvo atsauksmju daudzumu, ko ir saņēmušas jaunās playstation VR2 virtuālās realitātes brilles, nolēmām tās izmēģināt arī paši. Sākumā mēģinājām PS5 sistēmu ar jaunajām brillēm iegūt caur sadarbības piedāvājumu, bet diemžēl šis process paņemtu daudz ilgāku laiku, tāpēc nolēmām tehniku sagādāt paši. Tas nozīmē arī to, ka viss rakstītais ir tīri mūsu viedoklis un tas nav ražotāju vai sponsoru ietekmēts. Viens no galvenajiem mērķiem bija izmēģināt tieši autosacīkšu simulatora spēli Gran Turismo 7, jo, balstoties uz dažādiem avotiem, jauno VR briļļu attēla izšķirtspēja un PS5 darbaspējas spēj sniegt pilnīgi jaunus iespaidus spēlējot šo spēli tieši iekš virtuālās realitātes.


Sāksim ar pašu pirmo daļu, jaunās VR2 virtuālās realitātes brilles priekš Playstation 5.

Jaunās brilles ir noteikti milzīgs solis uz priekšu salīdzinot tās ar pirmo versiju, kura tika izlaista 2016. gadā. Kā jau lielākā daļa jaunākās paaudzes VR briļļu, arī jaunās Sony VR2 brilles strādā ar inside-out tracking, līdz ar to Jums nebūs nepieciešams uzstādīt nekādus papildus sensorus. Uzstādīšana bija diezgan viegla un ātra, vienīgās šaubas mums radīja eye tracking funkcija. Ja Iestatījumi ir personalizēti balstoties uz Jūsu sejas simetriju, tad, iedodot tās draugam, varētu rasties problēmas ar focal point un miglainu attēlu. Personīgi, mūsu testa laikā tieši saskārāmies ar šo problēmu, bet, protams, pamainot IPD iestatījumus, ko ir iespējams darīt manuāli, šo problēmu izdevās nedaudz atrisināt.Runājot par pašu VR briļļu komfortu - teiksim godīgi, atzinām par mazliet neērtām. Uzlikšana uz sejas bija diezgan savāda un pagāja kāds laiks, līdz tika atrasta kaut cik ērta pozīcija. Sony VR2 brillēm ir pilnīgi jauna dizaina sejas spilventiņš, tas ir veidots kā gumija, kura bez spiediena pieskaras sejai, tikai, lai norobežotu jebkādas ārējās gaismas iekļūšanu iekšpusē. Labs risinājums tiem, kuriem ar, piemēram, VR brillēm kā Oculus Quest 2 bija problēmas ar spiedienu ap acīm. Lietojot vairākas stundas, iespējams, ka VR2 risinājums ir labāks par citu ražotāju VR brillēm, bet mums personīgi tas ļoti nepiesaistīja.


Milzīgs mīnuss šīm virtuālās realitātes brillēm ir screen door efekts, tas nozīmē to, ka skatoties briļļu lēcās ir izteikta sajūta, ka tieši priekšā acīm atrodās ekrāns, kas līdz ar to nedaudz atņem 3D realitātes sajūtu. Tomēr field of view (110°) nedaudz uzlabo šo problēmu un tas ir noteikti daudz lielāks un labāks kā, piemēram, Oculus Quest 2.


Esam tikuši līdz pašam svarīgākajam - attēla kvalitāte! Un šeit jau mēs runājam par kaut ko, kas pārspēj jebko līdz šim redzēto. Spēles grafika iekš GT7 bija, vienkārši sakot, perfekta! Auto detaļas ļoti dzidras, autosacīkšu trases un vides detaļas gan tuvumā, gan tālumā perfekti saskatāmas, bez flickering vai raustošām kontūrām. Arī atrodoties kustībā, PS5 spēja nodrošināt ļoti stabilus FPS ar perfektu attēla kvalitāti.
SIM racing testu veicām uz Logitech G PRO stūres. Tā ir pati jaunākā direct drive stūre, kura atbalsta PS5 sistēmu. Stūres kopējā cena ar pedāļiem ir 1500 eiro un par šādu cenu, mēs bijām gaidījuši, ka viss strādās pie pirmās spēles palaišanas reizes. Diemžēl tā nenotika un kopā pavadījām veselas divas dienas mēģinot atrisināt problēmas ar šīs stūres vibrācijas, pagriešanās leņķa un force feedback problēmām. Vienīgais risinājums, kurš likvidēja visas problēmas, bija pilnīgi visu kontrolieru/vibrācijas iestatījumu noņemšana un paša PS5 kontroliera izslēgšana spēles laikā. Ja pareizi sapratām, tā ir pašas GT7 spēles problēma, bet tas ir tikai mūsu minējums.
Sony VR2 labākais risinājums autosacīkšu simulatoru sistēmai? Ja godīgi, ne īsti! Iespējams, tas ir labākais risinājums vienreizējai pieredzei, bet vislielākā SIM racing kopiena atrodas tieši iekš PC vides, kur spēlētājiem ir pieejams arī visplašākais kontents. Pašreizējais ieguvums no attēla kvalitātes nav pietiekami liels, lai pilnīgi pārrietu uz Playstation platformu. Tomēr, viens aspekts, kurā Sony VR2 pārspēj PC ir izcenojums. PS5 ar VR2 brillēm kopā izmaksās ap 1400 euro, bet komplekts ar datoru, kuram būtu PS5 vienlīdzīgas darba spējas un lētākās Quest 2 VR brilles izmaksās 2500 + euro. Kopsavilkums: Sony VR2 brillēm noteikti ir liels potenciāls un esam pārliecināti, ka to popularitāte noteikti palielināsies. Uz šo brīdi gan nav pārāk daudz labu VR spēļu priekš PS5 sistēmas (izņemot Resident Evil 8 Village, kura ir lieliska spēle VR režīmā), bet mums ir sajūta, ka tas drīzumā mainīsies. Sakarā ar to, ka šīm VR brillēm ir tikai viens USB Type-C savienojums, ar kuru tās pievienot pie PS5, iespējams nākotnē būs veidi kā tās savienot arī ar PC sistēmām.
Opmerkingen


bottom of page